Egy újabb megkeresés.

2026.06.23

Kommentár és változtatás nélkül közöljük. 

Tisztelt Hész!

Több mint harminc éves szolgálat áll mögöttem. A szervezeten belül sok mindent megéltem a hivatástudatmindig felülírta a felsővezetői döntéseket és tudomásul vettem, elfogadtam a szervezeten belüli változásokat.Ez mind addig ment amíg sajnos a szervezetben való hitemet meg nem rendítette a szolgálati nyugdíjmegszüntetésével, az értelmetlen előmeneteli redszerrel (tegnap még jó volt egy végzettséget igazolóbizonyítvány, holnap már nem), a szabadság, a túlóra, a szolgálati időpótlék elvétele, sávos fizetési rendszerbevezetése, ami teljesen felborította az állományon belüli közhangulatot. Sok pályatársam elveszítettehivatástudatát és csak a szükséges minimum teljesítésével teszi a dolgát. Mondhatni a ,hab a tortán" azátugrott jubileumi jutalmak ki nem fizetése volt, ami a Hjkr. bevezetésével tudomásom szerint több mintkétszáz kollégát érint a szervezeten belül. A mellékelt tájékoztatás az ügy kapcsán több mint egy évvel ezelőttkiadásra került, de azóta érdemi változás, döntés nem született. Felháborítónak tartom, hogy az ismertjoghézag ellenére a jogszabályban leírtak ellenére a 25 év szolgálati idő után az 5 évente járó jubileumijutalom kifizetése egyesek részére csak álom maradt. A rendszer, az előljárók, nem foglalkoznak aproblémával, a Parancsnokok nem állnak ki az állományuk érdekeiért, szolgálati panaszt senki nem merindítani mert a Parancsnokok , bedarálják" aki felesleges kellemetlenséget okoz Nekik. Saját tapasztalat: amellékelt tájékoztatóra hivatkozva számukra egyértelmű, meg kell várni a hivatalos állásfoglalás végét éskérdezem Én: még is meddig kellene várni? Volt olyan Parancsnok aki burkoltan kijelentette: a szolgálatipanasz beadványozását sem fogja továbbítani!!! Ez az amikor bezárulnak azok a lehetőségek amivelhivatalosan és jogosan saját járandóságáért sem tud kiállni az állomány tagja. Amennyiben ennek akapcsolatfelvételnek sem lesz semmi eredménye fontolgatom több sajtóorgánum megkeresését, hogy adöntéshozó kívülről kapott információk alapján kénytelen legyen reagálni a több mint 2 éve ismertjoghézagra. Semmi mást nem szeretnék csak a jogos járandóságomat megkapni mivel az ezzel kapcsolatoskötelezettségemet teljesítettem és sem Én és sem több mint 200 társam semmivel nem vagyok kevesebbannál mint akit nem érint az ügy, hogy megkapjam 5 évente járó jubileumi jutalmamat. Az 1990-es évekelején szakszervezeti tag voltam amikor egy jogtalanul kifizetett veszélyességi pótlék kifizetése kapcsán, majdazt az elévülési időn túl a szervezet által jogtalanul visszakövetelő pénzügyi kellemetlenség részese voltamahol az adott térség szakszervezeti képviselője a következményekkel fenyegetőzött azzal aki nem fizeti vissza,akkor láttam ez a szervezet nincs olyan erős hogy a szervezet a szervezetben kiálljon a katonáért. Az összegvisszafizetésre került elsősorban erkölcsi szempontból jogi alapja nem volt. Akkor látva a szervezettehetetlenségét szélmalom harcát azokkal szemben akiktől a fizetésüket kapja évekkel később a szolgálatinyugdíj minden átmenet nélküli megszüntetése kapcsán megszüntettem tagságomat.Azt gondolom a két újvezető befogadó képes lehet a HÉSZ hangjára, hallasák a hangjukat vegyenek napirendre minden hasonlóesetet ami megrendítheti az állomány szervezetbe vetett hitét. Ebben az ügyben sem a nevem, a beosztásom,a rendfokozatom nem számít elvileg egy valami, vagy valaki a Katona aki annak idején az eskü szövegébenszereplő mondatot torka szakadtából ordította hogy ......" Hazámat az életem árán is megvédelmezem"

Share