„A katonák döntöttek.”

2026.06.22

"A katonák döntöttek." – Dr. Ruszin-Szendi Romulusz szerint a Honvédség jövőjét a katonák véleményére kell építeni.

A honvédelmi vezetés nevében tett nyilatkozat szerint a Magyar Honvédségben a katonákat érintő kérdésekben az állomány véleménye meghatározó szerepet kap, és a döntések ennek megfelelően születnek meg. A HÉSZ ezt az irányt támogatja, hiszen meggyőződésünk, hogy a katonák jövőjéről csak a katonák bevonásával lehet felelős döntéseket hozni.

Szervezetünk megalakulása óta azon dolgozik, hogy a katonák valós érdekei és tapasztalatai eljussanak a döntéshozókhoz. Hiszünk abban, hogy a hiteles érdekképviselet alapja a folyamatos párbeszéd, a szakmaiság és az állomány véleményének objektív megismerése.

A HÉSZ rendelkezik azokkal a szakértői kompetenciákkal és kutatásmódszertani ismeretekkel, amelyek lehetővé teszik a szakszerű és hiteles állományfelmérések lebonyolítását. Készek vagyunk közreműködni minden olyan konzultációban vagy közvélemény-kutatásban, amely valóban a katonák véleményére kívánja alapozni a jövő döntéseit.

Ha valóban a katonák hangja számít, akkor annak hiteles megismerésében és képviseletében a HÉSZ kész szakmai partnerként részt venni.

Share